Wyprawa Baltazara Gąbki / Kraków #1

Spontaniczne wypady sprawdzają się u nas najlepiej. Celem dzisiejszego dnia były Targi Kraków ŁAŁ organizowane w Hotelu Forum. Niestety pomyliła się nam impreza. Widząc całą salę wypełnioną po brzegi przedmiotami dla najmłodszych odwróciliśmy się na pięcie. Jednogłośnie stwierdzając, iż powrócimy tu za kilka lat. Dla tych, którzy mają już swoje pociechy lub planują – serdecznie polecam! Przedstawiony asortyment oraz niszowe marki to nie tylko uczta dla oczu – to przede wszystkim niekonwencjonalna wizja i jakość przedmiotów.

Jak już wspominałam wcześniej – wierzę w życiowy magnes. Przez kilka miesięcy nie mogliśmy trafić do Muzeum Narodowego w Krakowie. Zawsze znalazły się ciekawsze, krakowskie uliczki. Nie wspomnę już o słynnej Damie z gronostajem, Leonarda da Vinci. Do tej damy pukaliśmy jeszcze w okresie jej przebywania na Wawelu. Nigdy nie było biletów!

Aż do dzisiaj! Z okazji 138 rocznicy powstania Muzeum Narodowego w Krakowie można było, wszystkie galerie stałe oraz wystawy czasowe, zwiedzać bezpłatnie. I wiecie co? Nastawiłam się na tłumy – przecież jest weekend! Nie chciałam jechać. A w muzeum… pustki (oczywiście jak na jego możliwości).

Kochani! Szukajcie okazji. Odwiedzajcie kina, muzea, wystawy. Smakujcie sztukę!